poniedziałek, 31 października 2011

175. Halloween!

 
 Witajcie! Właśnie dziś obchodzimy Halloween! Ten dzień kojarzy nam się głównie z upiorami z horrorami itd. W telewizji możemy obejrzeć rozmaite straszne filmy, a przed dom wystawić dynie.
Oczywiście, jak wielu bloggerów, tak i ja nie mogłem o tym zapomnieć i dlatego piszę dla Was drugi rok z rzędu notkę specjalną. Różni się ona głównie tym, że jest związana z kultową serią gier The Sims! Wszystkim obecnym życzę miłej zabawy podczas jej czytania!

 
 Halloween ma bardzo dużo ciekawych zwyczajów! Czy znacie je wszystkie?
Cukierek, albo psikus!
To jest chyba najbardziej znany i lubiany zwyczaj. Na czym on polega? To bardzo proste w wieczór, noc Halloween grupka osób przebiera się za rozmaite postacie i chodzi po okolicy prosząc mieszkające tam osoby o cukierki. Co się stanie jeśli ktoś odmówi słodkości? Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje dostaje od dzieci psikusa :).
Apple bobbing!
Kolejna ciekawa zabawa, to łapanie jabłek w miednicy z wodą zębami. Jeśli jakieś jabłko nie zostanie uszkodzone w czasie zabawy, oznacza one szczęście w nadchodzącym roku.

Oprócz wymienionych powyżej zwyczajów istnieje jeszcze wiele więcej zabaw takich jak np.: zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach cukierków i owoców, czy chociażby same rozmaite formy wróżbiarstwa.

Źródło: pl.wikipedia.org.

 
 A teraz czas na ikonki!

   
   
 (c) Bazy: Domiiin, Tekstury: ??? Wykonanie: Domiiin
Bierzesz? (c) + info!

 
 Obrazki :).

 
 
 
 (c) Bazy: Domiiin, Tekstury: tonnie_, ???, Wykonanie: Domiiin
Bierzesz? (c) + info!

 
Czas na konkursy!

Wybierz dynie!

Zasady są proste, wybieracie dynię, która Wam się najbardziej podoba i w komentarzu piszecie jej numer z dopiskiem "Dynia nr. [uzupełnić].". Każdą dynię można wybrać nie ograniczoną liczbę razy :).
1.     2.  
3.   4.  
Dynie (c) grafiker.

Tylko pod jedną kryje się nagroda!!!

 
 To tyle jeśli chodzi o tegoroczną imprezę :). Mam nadzieję, że choć trochę się Wam podobało :). Do napisania 8]!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz